| OrangeWind a întrebat:

Am si eu o intrebare.Cate carti din Vampire Diaries au aparut la noi in Romania, care e ordinea lor si cum se numesc? Vor mai aparea si altele?

Răspuns Câştigător
| Teiu a răspuns:

In Romania au aparut toate 5 carti (din 6): 1 - Trezirea; 2 - Lupta; 3 - Furia; 4 - Reuniunea; 5 - Intoarcerea: Caderea Noptii. Asa au fost traduse in romana. Lectura placuta. Le poti citi online pe www.scribd.com

2 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Momentan sunt 5 carti in Romania!
nu stiu daca vor mai aparea!
eu am 2 volume, tu?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1.Trezirea
2.Lupta
3. Furia
4.Reuniunea
Aceste 4 carti au fost scrise in 1991
5.Caderea noptii
6.va aparea la Leda in februarie/martie anul acesta.
Leda va publica toate volumele, inclusiv o noua seria, aparuta de curand Jurnalele lui Stefan(cartile se bazeaza pe serial)
http://d3sprecarti.wordpress.com/
Gasesti cateva informatii pe acest link.