| cristina_8729 a întrebat:

Am si eu o intrebare, daca ma poate ajuta cineva happy
Acum 12 ani, am recitat o poezie foarte frumoasa la serbarea de Craciun si acum nu o mai gasesc nicaieri pe net sau in carti de poezii pentru Craciun sad Am avut-o in casa, scrisa pe o foaie, dar am pierdut-o sad
Poezia se numeste "Nasterea Lui Iisus" sau "Naterea Mantuitorului"..si primul vers suna asa " Ai venit din ceruri Doamne ca sa mangai lumea ta "...mai mult nu tin minte sad... Am cautat si dupa vers, dar nu am gasit poezia sad
Apreciz mult daca m-ar putea ajuta cineva. Multumesc happy

1 răspuns:
| pruneeex3 a răspuns:

Nu este cumva aceasta?
Ai venit din ceruri Doamne
Pe pamantiu-ntunecat
Si din noaptea acestei pesteri
Straluci-vei ne-ncetat
Ai venit Isuse Doamne
Ca sa mangai lumea Ta
Dar ma-ntreb cu-nfiorare
Vei putea oare ierta?
Ca pamantul te primeste`nacest moment maret
Cu atata nepasare, si atat de mult dispret.
Cum as vrea sa schimb acum
Hruba pesterii-n palat
Iar aceasta iesle-n leagan
Cum e spuma de curat!
Cum as vrea s-alerg pe uliti
Si prin veacuri cersetoare
Sa-ti aduc in dar copile
Mii de inimi iubitoare.

Scrieti-o pe o foaie de jurnal sau chiar o foaie normala si ai grija de ea happy