| NoKs a întrebat:

Cine imi poate spune si mie cat valoreaza o moneda din anul 400 inainte de Hristos? Din argint, cu filipp al II-lea?

Multumesc anticipat si ofer FUNDA!

Răspuns Câştigător
evenso
| evenso a răspuns:

Filip al II-lea - regele Spaniei s-a nascut in 21 mai 1527.

3 răspunsuri:
| ionut1980 a răspuns:

Si unde afost rege inainte de Hristos acest Filip al II-lea?

| Pufffx a răspuns:

Pai sunt foarte multi colectionari care ar oferi milioane bune pentru o "simpla mondea"la muzeul din orasu tau poti intreba dac aai un muzeu de istorie in oras. Sau la Bucuresti acolo sigur gasesti si poate o fi cineva interesat. Bafta.

| NoKs explică:

Nu, nu este vorba de filip al II-lea al spaniei, ci de tatal lui alexandru cel mare care a fost educat de aristotel...E vorba de un ban dinainte de hristos cu 357 ani.