| AleDia a întrebat:

Cu orice creioane poti desena/colora asa: http://www.youtube.com/watch?v=OEKvI2pFleg? Sau iti trebuie creioane speciale? Cum se numesc si de unde pot cumpara acele creioane?

5 răspunsuri:
| lalaballet a răspuns:

Poti desena assa cu orice creion, dar nu cu orice mana!

| M3HappyKid a răspuns:

Sunt creioane pastel, se gasesc la librarii dar sunt ff scumpe

| Teodoraa6 a răspuns:

Pentru un desen reusit iti trebuie un creion mecanic(bun) si creioane de la B pana la 10 B, un liner, o radiera buna (factis-> triunghiulara, si una de carbune) iar la creioane colorate iti trebuie creioane pastel, creioane cretate, creioane colorate (nu chiar cele mai scumpe dar nici ieftine sa nu fie)si mai sunt si creioane de apa. Funda?big grin

| Anna17C a răspuns:

Poti desena asa cu orice tip de creioane, insa iti trebuie multa, multa rabdare!

| Matei_Danny_1998 a răspuns:

Sunt pasteluri dar nu stiu unde gasesti.