| Radu2814 a întrebat:

Eu sunt la Liceul de Arta, specializare grafica. Imi poate da cineva vreo idee de meserie, ce ar avea legatura cu arta dupa care nu se moare de foame? Pe partea de digital am cateva cunostinte de digital painting asta fiind singurul domeniu digital care m-a pasionat. Am incercat sa lucrezi cu vectori, sa animez, de alminteri si 3d modeling dar incercarile mele au esuat.
Are cineva un sfat bun? (ar trebui sa ma gandesc la o reprofilare?)

Răspuns Câştigător
| PsyhoChild a răspuns:

Inginer in constructii( salariu intre 2000 si 5800 lei lunar). Trebuie sa stii si matematica pentru asta.
Mergi mai departe la facultatea de arhitectura. Fa cursuri pentru design digital. Poti lucra la firme ca game art designer.
Daca vrei sa mergi chiar mai departe da cambridgeul cel putin B2 si du-te la o facultate de arhitectura in strainatate si-ti cauti acolo de munca la finalizarea studiilor. Ai salariu de x ori mai bun in strainatate decat in tara.

3 răspunsuri:
| Furnicuta000 a răspuns:

Sa editezi poze, clipuri

| Werrich a răspuns:

Fotograf pentru OnlyFans

| StrongHeart a răspuns:

Artist 3d; sa lucrezi la jocuri, filme, publicitate, etc.