| Cosmiiiiii a întrebat:

Imi spuneti va rog care sunt personajele din epopeea Eneida de Vergilius.Plizzzzzzzz.Dau fundita big grin

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! Cosminutza, nu te lua după ChriiSsuu! Nu există personajul Eneida, acesta este numele epopeei! Nici Cartagina, nici Latium, astea sunt denumiri geografice, a vrut să râdă de tine...
Dă click aici și afli personajele http://www.lecturirecenzate.ro/2010/09/22/eneida/

2 răspunsuri:
| ChriiSsuu a răspuns:

Eneida,Junona,Venus,Cartagina,Didona,Jupiter,Eneas,Latium,Iulius,

| ChriiSsuu a răspuns:

Daca vre sa stii n-am ras de tine.M-am uitat pe wikipedia de acolo am vazut personajele. Si inca ceva :ce a dat Iuefo nu este tot, ceea ce inseamna ca nu sunt toate personajele.