| Chreessys a întrebat:

TPU! La anul vreau sa dau examenul Cambridge pentru a scapa de bac.Sunt clasa a IX-a si as vrea sa aflu mai multe detalii. Cum e cu first si advanced? Care e mai avantajos? Cam cat costa si unde pot gasi niste teste pregatitoare?

Răspuns Câştigător
| DianneM a răspuns:

Buna! Acesta este site-ul: http://www.britishcouncil.org/......ae-cpe.htm La British Coucil se fac cursurile de Cambrigde cu profesori nativi de limba engleza. Ideea este ca vei da un examen de verificare inainte de inceperea cursurilor si te vei duce la cursuri in functie de nivelul la care te afli. Good luck!;))

1 răspuns:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Te dezamagesc! Faptul ca obtii Certificatul Cambridge nu te scuteste de bac, ci doar de proba de competente lingvistice intr-o limba straina. Restul de probe le sustii la fel ca toata lumea. Condoleante!