| anonim_4396 a întrebat:

Maine am teza la geografie si as vrea niste variante de teza sunt in clasa a8a Geografia Romaniei! Si spuneti-mi ce e o funda ce trebuie sa fac ca sa dau si ca sa primesc (sunt nouA)

Răspuns Câştigător
| adytza0700 a răspuns:

Deci la noi ne-a dat o harta muta, stii tu o harta cu niste litere ABCD si trebuia sa scriem ce se afla in acel loc
Ne-a mai dat o parte grila, vreo 5-6 exercitii,si sa scriem de ce nu exista relief glaciar in m. Apuseni, si de caracterizat muntii Banatului
Deci cam atat, te rog funda

3 răspunsuri:
| Karinakari99 a răspuns:

1)Uite aici o variantă de teză pentru tine: http://www.didactic.ro/......a-a-viiia! Succes la teză!
2)Bine ai venit pe TPU!
Fundă-Răspuns Câştigător- " Mulţumesc " -100 de puncte
Este un mod de a aprecia răspunsul care te-a ajutat cel mai mult. Când pui o întrebare,după puţin timp te uiţi să vezi dacă ai primit răspunsuri şi dacă ai fost ajutat/ă. Dintre toate răspunsurile unul va fi cel mai bun şi desigur trebuie ales câştigător.
În dreapta răspunsului care vrei să-l premiezi se află o fundă virtuală,gri,iar dacă o atingi se face portocalie.Dai click pe ea şi ai ales câştigătorul!
Dacă vrei să răsplăteşti toate răspunsurile (nu le poţi da fundă la toate), le votezi ca fiind folositor sau inteligent, în unele cazuri amuzant.Click pe o bulinuţă din dreapta calificativului şi apoi pe acel văzut! Dar pentru că eşti membru junior nu vei putea şi aşteaptă să devii senior.Îţi trebuie 100 de răspunsuri şi 10 zile de când te-ai înregistrat pe TPU.
Ca să primeşti şi tu fundă, trebuie să răspunzi la întrebări aşa cum fac eu acum la întrebarea ta, dar vei primii doar dacă eşti explicit/ă şi ajuţi!
Citeşte şi întrebările frecvente ca să aflii mai multe!
http://www.TPU.ro/intrebari-frecvente (link)
Succes!

| steffyboy a răspuns:

Mie mi-a dat doua subiecte...primul sa scriu relieful romaniei, iar al doilea sa scriu despre carpatii meridionali. Funda se acorda celui mai bun raspuns.Pentru a primi trebuie sa raspunzi la intrebari si ca sa acorzi scrie in dreapta raspunsului sa acorzi funda.

| Mihai1111111111 a răspuns:

Pai din cate stiu subiectele ti le face profesoara din lectiile pe care vi le-a predat.nu sunt subiecte comune pe care sa le gasesti pe net happy. sper ca te-am ajutat