| Matias_Traian_2001 a întrebat:

Buna TPU vreau sa organizez un concurs prin care sa ofer 3 sedinte foto gratis, dar nu stiu cum sa formulez enunțul pentru concurs. Va rog sa ma ajutati

3 răspunsuri:
| Dennisz a răspuns:

Eu iti voi da o idee de structura, fiindca de enuntat nu pot nestiind la ce te gandesti tu exact.
1. Titlul anuntului, sa fie cu litere mari, expresiv, pentru a capta cat mai multa atentie.
2. Ar fi bine sa faci concursul pe o pagina de socializare, gen Facebook
3. Impune task-uri de rezolvat pentru cei ce participa la concurs, sa dea share, like, etc
4. Intri pe un site gen random.org si alegi castigatorii
5. Poti marii miza chiar daca sunt 3 sedinte ( de exemplu : locul I va beneficia si de o editare extra in photoshop\lightroom, locul II va alege unde vrea sedinta, in padure, piscina, etc, iar locul III va primi un tablou cu o poza la alegere, te va costa 15 lei, dar te va ajuta mult la imaginea de fotograf).
Mult succes!

| Gaftoneanu_Mircea_1957 a răspuns:

Concursul implica o intrecere.Este concurs de frumusete? Masculin sau feminin?
Cel mai corect este sa dai un anunt de forma:Organizez portofolii foto.Garantat 3 sedinte gratis.