| MaryAlexia a întrebat:

Buna tuturor, sunt eleva in clasa a 11-a la profil de matematica informatica si as vrea sa dau pe viitor la arhitectura de asta cred ca e timpul sa ma apuc de pregatire la desen( in Iasi) dau din cate am inteles sunt prea intarziata (mi s-a spus de un baiat in anul 2 ca nu mai am locuri)si ma intrebam daca e prea tarziu pentru mine sa incep pregatirea si daca nu unde as putea sa merg si la cine sa apelez?

1 răspuns:
| Divy a răspuns:

Pentru arhitectură ai nevoie de geometrie descriptivă, acum nu știu unde locuiești dar în acest sens te poate ajuta un cadru didactic universitar ce se ocupă de desen tehnic, geometrie descriptivă, acesta îl găsești în instituțiile de învățământ mai exact la o facultate de inginerie.
Multă baftă și ca să-ți fie mai ușor caută pe internet de facultatea din orașul tău în special profesori, verifică dacă este și un grup al facultății unde ai putea obține mai repede informațiile.