| roxy_7865 a întrebat:

vreau sa intreb ceva sunt in clasa a 7 si ma pricep destul de bine la desen si vreau sa intru la liceul de arte iasi. Stie cineva cam cu ce medii se intra la liceul acesta?
va rog dau FUNDA.

Răspuns Câştigător
| kamy_9063 a răspuns:

Buna:* din cate stiu eu trebuie sa ai medie destul de mare peste 8, 50 sigur poate chiar peste 9 cumva liceul se numeste octav bancila? daca da poti intra cu medie mult mai mica. sper ca te-am ajutat.p.s note mari la testariile nationale:*:*asta clar ai nevoie. funda?:s

5 răspunsuri:
| BroascaCuElice a răspuns:

Prima data trebuie sa dai probe de desen:]

| ea_6589 a răspuns:

Pentru a intra la un liceu de arta trebuie sa dai un examen special (esti pus sa desenezi si sa pictezi sau una din astrea 2) nu conteaza media!

| Alexiyaaaa a răspuns:

Poti intra la COLEGIUL NATIONAL DE ARTA "OCTAV BANCILA" din IASI.
Mai multe informatii:
1. vocationala/arta vizuala-desenator tehnic pentru arhitectura si design.
2. vocationala/arte vizuale-tehnician pentru tehnici artistice.
3. vocationala/coregrafie-instructor coregraf.
4. vocationala/muzica-instrumentist.
5. vocationala/teatru-instructor de teatru.
Nu au nici medie, nici cod.Deci poti intra cu orice medie vrei.Important este sa ai talent, si sa te descurci. Sper ca te-am ajutat.Bafta:X:X:X!

| Ionut01 a răspuns:

Nu este cu medie trebuie sa te duci acolo si o sa-ti dea cateva probe

| mmm1 a răspuns:

7.50 sau 8 funda?