| pixdemana a întrebat:

Buna Ziua(dedublare astrala)
As vrea sa incep sa practic,sa invat,sa...experimentez si eu aceasta tehnica numita DEDUBLARE ASTRALA.
Ma poate ajuta cineva ? ID;the_night_angel2010

2 răspunsuri:
| SmartLie a răspuns:

Dedublarea astrală (sau călătoria astrală) este un subiect legat de Ezoterism și Paranormal - Este o experință extracorporală obținută fie în starea de veghe, fie prin visare lucidă sau prin meditație profundă. Conceptul de Dedublare astrală presupune existența unui alt corp, separat de corpul fizic, capabil să călătorească în planuri nefizice ale existenței. De obicei aceste planuri sunt denumite Astral, Eteric, sau Spiritual.
Tema dedublării astrale este controversată, scepticii spun că există slabe dovezi că ceva părăsește cu adevărat corpul și că fenomenul este mai aproape de un Vis lucid sau halucinație, ce poate fi indus și prin substanțe chimice.

Exercitiu:
Acestaldoi-leaexercitiuestepecatdesimplupeatatdeeficient.Esteunexercitiuderealizatsearacanddejasuntetiinpatpregatitidesomn.Exercitiulnuaredecatoetapadarsiestedeosimplitateextraordinara.RealizareIntinsipepat,cufatainsus,pregatitidesomn,vafocalizatiatentiaasupraurechilor.Ascultatiinlinisteadeplicaaseriizgomotuldefondceseaudecontinuu.Atentiaesteacumindreptataasuprazgomotuluiceseaudedinceincemaiclarininteriorulcapului.Pastratiaceastaconcentrarepanacandadormiti.EfecteExercitiulvapermitesavaamplificatiextremdemultcapacitatilementale.Deasemeneavapregatiterenulpentrudedublareaconstientaprininducereadeviseconstiente.Esteposibilsasimtitivibratiifoarteputerniceintotcorpuldupaoperioadadepractica.Acestevibratiisuntperfectnormalesiaparla90%dinoameniinaintedeaparitiadedublariiconstiente.Asadardacasimtitiacestevibratiiinseamnacasuntetiaproape.Oricuminmomentulincaresimtiticumincepetotcorpulsafiecuprinsdevibratiisaramaneticalmisilinistiti.Altfelriscatisavamultumitinumaicuacestrezultatsidincauzaemotieisanuvadedublati.Vibratiileincepdelamembresisevorextindeintotcorpul.Apoivaapareosenzatiedemiscarechiardacastiticasunteticompletimobil.Senzatiademiscarevafidealungulaxeipicioare-capsaudinsprecapsprepicioare.Nuconteazadirectiacimiscarea.Dacasimtiticaaparacestesenzatii(vibratiilesimiscarea)lasati-vainvoialor.Incurandvavetidedubla.

| thedarklordvoldemort258 a răspuns:

Ce ti sa explicat mai jos nu este nimic adevarat Practiac dedublarii este de mai multe feluri si mult mai complexa decat gasesti pe internet care de fapt, tehnicile de pe internet sunt capcane energetice... exersand iti vor absoarbe energie si iti vor distruge viata.Nu practica tot ce gasesti pe internet daca vrei sa traiesti cum trebuie si sa dormi linistit ci nu cu frica.O zi buna.