| starky a întrebat:

Buna ziua in aceasta vacanta am de citit la alegere o carte SF. Ce-mi recomandati?

Răspuns Câştigător
| king4aday a răspuns:

Iti recomand una dintre cartile maestrului Arthur C. Clarke. (de ex. -- http://www.buybooks.ro/2001-odiseea-spatiala.html )

9 răspunsuri:
aqualuna
| aqualuna a răspuns:

Una dintre cele mai frumoase cărţi SF scrise vreodată-Dune-Frank Herbert ori Jocul lui Ender-Orson Scott Card, o carte mai potrivită unui adolescent.Asta dacă prin SF înţelegi SF şi nu fantasy ca cei ce ţi-au recomandat cărţi în genul Twilight...

| AG a răspuns:

O carte foarte foarte dura, dar absolut geniala
Oameni in jungla de Norman Spinrad. Pe mine m-a marcathee hee
Cartile lui John Saul: Proiect Divin, Focul Iadului
Si pentru SF pur cauta cartile lui Isaac Asimov[gen: Eu, robotul]

| Grimalkin a răspuns:

Mm, "O companie nelinistitoare" de Carlos Fuentes :] E foarte lovely :3

| Smile94 a răspuns:

Twilight,jurnalele vampirilor, incearca cartile lui Jules Verne (preferata mea a fost Capitan la 15 ani )

| Letheyann a răspuns:

In lumea lui Roccanon -Ursula K Le Guin, e pur sf, si foarte interesanta

| kayla a răspuns:

Poti citi Tunele sau mie mi-au placut cartile Vampirii din Morganville

| Jennny a răspuns:

Kelley Armstrong- Invocarea e frumoasa si te tine in suspans happybig grin

| Andreea011 a răspuns:

Pai eu ati recomand cartea DINCOLO DE PADUREA INTUNECATA cronicili lumii de margine scrisa de paul stewart si chris riddell

| GreenJoker a răspuns:

"Vorbitor in numele mortilor"----citeste-owinking