| louis3 a întrebat:

Mama mea are in jur de 60 de poezii scrise, si se gandeste foarte serios sa scoata un mic volum pe aceasta tema.Intrebarea mea este urmatoarea:Cum trebuie sa arate acel manuscris pentru a fi acceptat de edituri? Si inca ceva:Numarul ISBN, unde se poate inregistra si cum se face...
Multumesc!

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Parerea mea este sa le scrie pe cate o fila A4, cu marimea literei de 14. Numarul ISBN se atribuie numai la publicare, il cere editura. Numai bine!