| anonim_4396 a întrebat:

Cadou cultural; Ion Tugui;"Si iata-ma iubita mea, din nou la inceputul lumii.Inceputul lumii a fost atunci cind lucram pamintul si vinam salbaticiunile.Cind lucram pamintul, la-nceput, lumea nu era mai mare ca falcia de pamint si zarile batute intr-o zi cu pasul.Ai inteles marea mea iubire, ca ne repetam?"

Răspuns Câştigător
| ioanaa a răspuns:

Foarte bine faci harciog si trezesti interesul nu doar celor mici, ci si altor oameni.

4 răspunsuri:
| ioanaa a răspuns:

Ce frumos. asa de dimineata happy

| CrucifiedCountess a răspuns:

Dimineata pe racoare...ies cu oaia la plimbare...si ma uit pe cer al mare...merg cu oaia la plimbare...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Crucified-Countess intrebai deunezi pe cineva de pe aici daca se "cunoaste". Iti spun eu caci se cunoaste serios.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dau o lamurire in cea ce priveste obiceiul meu de a da cite un cadou cultural; O fac pentru toti care au o fire mai sensibila dar in special pentru acei copii care tot intreaba; Ce credeti ca trebuiesa citesc. O fac in speranta ca le voi trezi interesul pentru anumiti scriitori si vor fi interesati sa-i parcurga.