| jackie37 a întrebat:

Care ar fi cateva modalitati de promovare a unui element de patrimoniu cultural? gen un castel, un monument

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Intai trebuie facut un material bine documentat (scris, fotografiat, filmat), de calitate.
Materialul se poate promova pe internet (site dedicat, blog, vlog) pentru o vizualizare cat mai mare, se poate face cadou unor retele de turism (agentii, hoteluri etc.).
Cu cat materialul este facut mai interesant, cu atat vor fi mai multi interesati.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. Parteneriat cu vedete care sa își dea check-in la castel.
2. Broșuri informative la agenții de turism, muzee, instituții publice.