| jackie37 a întrebat:

Trebuie sa fac un proiect despre Coloana Infinitului a lui Brancusi dar imi trebuie cateva idei prin care as putea sa promovez acest monument de patrimoniu? ma ajutati va rog

8 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Si Coloana Infinitului se poate promova asa cum ti-am raspuns la intrebarea anterioara.
Evident, intai autoritatile trebuie sa intretina atat monumentul, cat si anturajul lui, sa prezinti posibilitati de acces, cazare si masa etc. pentru potentialii vizitatori.

| miradoniz a răspuns:

Te-ai gândit să le faci tu însuți din carton? Ca să explici mai bine. Ar fi partea practică a proiectului. Un PowerPoint poate. Și poate o paralelă cu Rodin: poarta infernului, sărutul. Brâncuși a fost elevul lui Rodin. Și are pe cei ce i-au urmat, în arta modernă. Culinară, poate

| gabicoo a răspuns:

Nu facem teme!

| Lukasssz a răspuns:

Dude,asta nu e site de teme. Daca tot vrei sa faci teme, cauta pe Brainly...

| jackie37 explică (pentru Lukasssz):

Eu am cerut idei nu sa-mi faceti proiectul

| Flavianadx a răspuns:

Cum sa-l mai promovezi in 2021 iarna? Trebuie organizat acolo un targ cu mici si bere moca, ceva manele si vin oameni din toata tara. Asa se promoveaza acum.

| Valkyrie95 a răspuns:

Am aflat dintr-un podcast la care m-am uitat recent ca Brancusi s-a inspirat cand a creat monumentul din vechea arta populara romaneasca.
Spirala care formează un şirag de romburi este un motiv care se regaseste pe cusaturile vechi de sute de ani la noi.Aceste romburi se numesc "țâțâni ale lumii".
La Targu-Jiu Masa tacerii, Poarta sarutului, biserica si Coloana Infinitului sunt asezate intr-un ax si impreuna reprezinta povestea unui soldat.
Masa tacerii reprezinta ultima masa a soldatului cu familia inainte sa plece la razboi;
Poarta Sarutului reprezinta poarta unde se saruta cu iubita lui si isi ia adio inainte sa plece pe front;
Biserica reprezinta faptul ca se duce la biserica sa se spovedeasca si sa-i fie iertate pacatele;
Coloana infinitului - drumul sufletului sau spre infinit dupa moarte happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru Valkyrie95):

Mai ții minte cum se numea acel podcast?