| GeorgyPingu12 a întrebat:

Care este de fapt povestea lui Bloody Mary?

Răspuns Câştigător
| Kris17 a răspuns:

Era un episod in serialul "ghost Whisperer"(nu mai stiu exact episodul dar cred ca era sezonul 3) unde Melinda Gordon se confrunta cu cazul unei fantome intitulata "Blody Mary".
Din cate imi amintesc eu era vorba de o fata de 17 ani care suferea de o boala noua la acea perioada (1800 parca), iar pana si tatal ei care era doctor nu reusea sa gaseasca un leac.In cele din urma fetita a intrat in moarte clinica si in final tatal ei a decis sa o ingroape.Asa cum se spune in folclor, "speranta moare ultima" asa ca tatal fetei a decis sa monteze un fel de dispozitiv la sicriul copilei confectionat dintr-un scripete la care a atasat un clopot la suprafata pamantului pentru ca in cazul in care fetita se scoala cineva sa auda clopotul si sa o scoata pe fetita afara din sicriu.(Se vede clar ca tatal inca nu accesptase moartea fetei lui).Asa cum se astepta, fetita si-a revenit si a incercat din rasputeri sa actioneze clopotul din interiorul sicriului dar fiind miezul noptii si o seara furtunoasa nimeni nu a auzit nici strigatele de ajutor nici sunetul clopotului asa ca micuta a murit sufocata.A doua zi cand tatal a venit la mormantul fetitei a observat ca clopotul a fost actionat si ca acesta se rupsese, a dezgropat-o pe fetita si a observat ca unghiile ei erau toate infipte in sicriu(datorita incercarii disperate de a iesii) si trupul neinsufletit era intors.Atunci tatal a realizat ca si-a ingropat fetita de vie.

Nici un parinte nu ar trebui sa ajunga sa-si ingroape copilul.Este destul de rau.Dar sa-l ingropi cu zile este o tragedie.

Este o poveste care te marcheaza dar la final este doar o legenda.

6 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Da un search pe Google si-i vei gasi povestea! Numai bine!

| Bluef4 a răspuns:

Bloody Mary a fost sotia regelui Arthur 1, singura care a reusit sa ii dea un baiat! Insa la varsta de 12 ani, atunci cand ea era alaturi de sotul si copilul ei, au venit niste asasini: primul a fost omorat regele, apoi ei au dorit sa il omoare si pe mostenitor. Ea l-a luat de mana si a inceput sa alerge prin curtea mare a castelului, dar tipii aia i-au ajuns din urma! Ea le-a implorat mila insa acestia nu au dorit sa il lasa pe print viu si atunci cand l-au omorat, ea le-a promis razbunare! Auzind asta, asasinii s-au indreptat spre ea sa ''o aranjeze'', dar ea s-a rugat la Dumnezeu si acesta a trimis un ingersa o salveze! Insa, Regina Maria, avand sufletul plin de ura, nu a putut fi atinsa de acel inger. Un drac a venit si a tras-o in luciul fantanii din mijlocul gradinii, si primind capacitatea de a fi oriunde toate se reflecta... Legenda spune ca Regina Maria( devenita Bloody Mary) circula din oglinda in oglinda, in speranta ca ii va gasi pe cei care i-au omorat copilul... Astfel, ea a devenit spiritul ce se poate invoca cel mai usor, dar iti poate lasa urme corporale. FUNDITA?:d

| Daniel123 a răspuns:

Http://www.lovendal.net/wp52/bloody-mary-fecioara-cea-sangeroasa/ poftim acesta este adevaratele chesti despre blody mary desi nu prea cred ca exista!

| NickiMinaj a răspuns:

Se bea din pahar inalt, cu gheata.

| HaHa_8983 a răspuns:

Bloody Mary este o fantomă sau vrăjitoare ce face parte din folclorul din Vest. Legenda spune că ea apare în oglindă atunci când numele ei este rostit de trei ori (sau câteodată de mai multe ori, depinzând de versiunea poveştii), deseori acest ritual fiind făcut la petreceri sau ca parte dintr-un joc. Se mai spune ca deseori, cand o invoci te poate rani grav sau chiar sa te omoare. Asta depinde de persoana care o invoca.

Bloody Mary e un demon care iti apare in oglinda daca ii rostesti numele de 3 ori intr-o oglinda intr-o camera intunecata cu 3 lumanari aprinse. O alta legenda spune ca daca ii rostesti numele de 3 sau de mai multe ori intr-o oglinda ea va aparea in spatele tau si te va ucide intr-un mod violent, cum ar fi: taierea fetei, scosul ochilor sau te va lua cu ea in oglinda. Un ritual mai zice ca daca la 12 noaptea ii rostesti numele de 12 ori in fata unei oglinzi aceasta va aparea si iti va arata viitorul cu copii si familie. Opoveste mai spune ca fetele tinere trebuie sa urce scarile cu spatele intr-o casa veche tinand in mana dreapta o lumanare si in mana stanga o oglinda si sa spuna Bloody Mary. In spatele tau in oglinda iti va aparea viitorul sot sau in cazul rau craniul mortii care iti spune ca vei muri inainte sa ta casatoresti.

| PixiLittleThing a răspuns:

Doamne Roxarolling on the floor