| LittleMilka a întrebat:

Care este explicatia titlului cartii Panza de paianjen de Sandra Brown? Din ce am citit apare o panza de paianjen intr-un singur moment: acela in care Erik o invata pe Kathleen cum sa foloseasca camera de filmat si filmeaza o panza de paianjen.

1 răspuns:
| RoXxy a răspuns:

Eu ink nu am citit cartea dar cred ca se referea la panza de paianjen care impiedica pe el/ea sa"vada"cu adevarat adevarul.E o metafora "panza care acopera vederea"si care a fost inlaturata intr-un final de pe ochi si asa persoana respectiva a putut privi dincolo de aparentelaughingASta cred ca inseamna,avand in vedere ca nu am citit carteabig grin Dar am de gand sa o citesc, asa, de curioasatongue