| danyella12 a întrebat:

Care stie sa faca animale sau flori sau bratari sau orice din materialele de acasa? sau sa faca din astea de mai sus toate din origami? si ce este acest origami?

3 răspunsuri:
| beky_6390 a răspuns:

Ei stiu si daca vrei sa inveti si tu intra pe origami.ro origami sunt niste foi de hartie speciale pentru astfel de chesti... funda?

| SongElena a răspuns:

Eu stiu ca fac bratari din ata ff frum
origami este taina japoneza de a impaturii hartia in diferite forme:X primim funda pentru asta ca nai mentionat

| Sclipiciii a răspuns:

Eu stiu sa fac bratari si flori din hartie. Origami (din japoneză 折り紙 origami, hârtie pliată) constituie arta plierii hârtiei colorate în modele de creaturi vii, obiecte neînsuflețite sau forme decorative abstracte. funda...plz