| anonim_4396 a întrebat:

Care sunt cartile care v-au marcat, care v-au influentat cel mai tare? si ce influente au avut?

Răspuns Câştigător
| strawberry03 a răspuns:

Iubesc cartile, si sunt cateva care m-au impresionat profund pana am plans. Printre acestea se numara Mataniile ( de Florence Barclay)...e minunata, merita citita. Pe de alta parte, am plans si la finalul cartii Scrisoare de dragoste de Mihail Drumes, mi-a placut la fel de mult si Elevul Dima dintr-a VII-a, tot de Drumes. Evident, ca orice adolescenta ce a citit seria Twilight, am fost atrasa atat de personaje cat si de povestea de dragoste a vampirului cu Bella. Cui nu-i plac cartile?

5 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Dragoste:Invitatie la vals
Fantezie:Jurnalele Vampirlor
Thrillerbig grinubla constrangere

| Adina77 a răspuns:

La varsta voastra,,,Aventurile lui Tom Sawyer,,
,,Comoara din insula,,
,,Copiii capitanului Grant,,
,, Romanul adolescentului miop,,
Ce influente? Nu stiu daca au fost influente, stiu insa ca m-au facut fericita.happy

| Himera a răspuns:

Veronica hotaraste sa moara.
Nu m-a influentat extraordinar de tare, insa pentru cateva clipe m-a facut sa ma gandesc la valoarea vietii.

| Andr3 a răspuns:

Elevul Dima dintr-a 7a a fost o cartea care mi-a daruit atat sentimente de fericire cat si de revoltare si tristete.Cand eram mai mica am citit cam toate cartile cu animale care personaje principale (Black Beauty,Fram-ursul polar,Colt Alb,Chemarea strabunilor,Moby Dick etc.) Black Beauty si Chemarea strabunilor nu le voi uita niciodata, sunt carti care, la varsta de 11 ani, imi vrovocau lacrimi

| Shaggy02 a răspuns:

Jurnalul unui pusti vol 1, 2, 3,4 pai m-au facut mai amuzant nu stiu ce sa pun la influente...