| Mafia4ever a întrebat:

Care sunt cele mai frumoase carti citite de voi?

Răspuns Câştigător
| Leocerba a răspuns:

Ceau,Andreea
Cauta si in profilul lui @Bookaholic.ro de aici : http://www.TPU.ro/utilizator/gshj
Are recomandari bune iar raspunsurile pe care le primeste sunt legate tot de carti.Carti citite, desigur.Cu argumente de ce-s faine!
Cred ca ai acolo cel putin 100 de recomandari venite de la Bookaholic & cititorii TPU.

12 răspunsuri:
| blueangel99 a răspuns:

Julles Verne -5 săptămâni în balon
Homer - Iliada
A. Dumas - Cei trei muschetari
A. Dumas - Contele de Monte Cristo
Constantin Chiriţă - Cireşarii (doar primele 3 volume)

Pa, pa!

| Your5angel a răspuns:

E Prinţ si Cerşetor de Mark Twain! însă sunt şi alte cărţi mai drăguţe

| Négatif a răspuns:

Bună.
Cireşarii de Constantin Chiriţă ( toate 5 volumele )
Căpitan la 15 ani, 5 săptămâni în balon de Jules Verne
Romeo şi Julieta de Wiliam Shakespeare
Moromeţii de Marin Preda
Cam atât! Baftă la citit!

| Emili98 a răspuns:

Singur pe lume de Hector Malot

| ioana1704 a răspuns:

Floris, dragostea mea,
Fetita de pe terra

| betsy a răspuns:

Mie mi-a placut foarte mult Lorelei, de Ionel Teodoreanuwinking

| neekole a răspuns:

Invata sa iubesti- Barbara Delinski
Cartile Twilight-Stephenie Mayer
Cartile lui Nicholas Sparks sunt foarte frumoase printre care: Dear John, A walk tot remember, Accident, Jurnalul unei iubiri, Miracolul, Alegerea, Nunta
Mandrie si prejudecata-Jane Austen
Duminici la Tiffany-James Patterson
Gradina de iarna-Kristin Hannah
Pot sa o tin asa pana maine. Daca mai doresti si alte recomandari, contacteaza-ma. Funda?

| krmen a răspuns:

"Dragoste in vremea holerei" - Gabriel Garcia Marquez
"Siddhartha" - Herman Hesse
"Memoriile unei gheise" - Arthur Golden

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Din filosofie, mi-au plăcut toate cărțile scrise de E.Cioran („Pe culmile disperării", „Silogismele Maladiei", „Lacrimi și Sfinți", etc), „Viața pe un peron" de O.Paler și „Critica Rațiunii Pure" de Immanuel Kant.
Iar din romanele polițiste și de dragoste preferatele mele sunt :
„Crimă pe terenul de Golf" și „Moarte în Nori" de Agatha Cristie; „Anna Karenina" de Lev Tolstoi, „Ultima noapte de dragoste, întâia noapte de război", „Suflete Tari (dramă)" și „Patul lui Procust" de Camil Petrescu, „Enigma Otiliei" de George Călinescu și „Pe aripile vântului" de Margaret Mitchell.
Baftă!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Leocerba):

Leogiuitoarea? Really?laughing

| Leocerba a răspuns (pentru anonim_4396):

Buna.
Ce ecranizari am in mine laughing in curand si la HBO.
Really

NOname
| NOname a răspuns (pentru Leocerba):

Ce figură ești! laughing