| simonna a întrebat:

Hey! Care sunt cele mai frumoase carti citite de voi, dar ultima carte citita?

18 răspunsuri:
| ȘtefiȘtef a răspuns:

Cele mai frumoase: Cireșarii (1, 2,3, 4,5), Tom Sawyer, Micuțele Doamne, Amintirile unui magar
Ultima carte citita: Jurnalul unui puști (1, 2)

| DanDannn a răspuns:

Incearca sa citesti : Stephen king : The shining
Este superba. Actiune, groaza, dulcegarii.

| BOOBZen a răspuns:

Vrajitorul din oz, Micul lord, Micul print
Pe astea le ador!

| Beatrice_5910 a răspuns:

Toate a lui Paulo Coelho! Seria Twilight ( nu se compara cu filmul sunt mult mai faine ). Ultima carte citita : stephen king : salem's lot

| 0anaLovesHIPHOP a răspuns:

Ultima carte citita - Maitreiy, Mircea Eliade. Cele mai frumoase au fost cu siguranta cele scrise de Mihail Drumes [ Invitatie la vals, Elevul Dima dintr-a VII, Scrisoare de dragoste, Cazul Magheru], insa mi-au placut si cele scrise de Paulo Coelho [ Unsprezece minute, La raul Piedra am sezut si am plans, Diavolul si domnisoara Prym, Alchimistul, Invingatorul este intotdeauna singur, Zahir, Veronika se hotaraste sa moara etc] Mi-a placut si Ultima noapte de dragoste - prima noapte de razboi de camil petrescu, in orice caz, sunt multe superbe care merita citite.Dar tu? care a fost ultima carte citita? Care ti-au placut cel mai mult?

| 0anaLovesHIPHOP a răspuns:

* Ultima noapte de dragoste-intaia noapte de razboi, greseala mea.

Răspuns utilizator avertizat
| Zøєy a răspuns:

Pai cel mai mult mi-au placut cartile din colectia Casa Noptii si ultima carte citita a fost Twilighttongue

| InnaaYY a răspuns:

Phai am citit Laleau Neagrahappy.
Alexandru Duman.happy Foarte frum:X
Si mai poti lua romane mai muci cum e "raza verde", "Arhipelagul In Flacari". "Secretul lui Wilham Word.
happy
fundita?happy

| andreea171998 a răspuns:

Ultima carte pe care am citit-o se intituleaza pisica, si este de un scriitor care nu este roman.Mi-a placut destul de mult

| kissmypixles a răspuns:

Ultimle carti citite sunt Winnetou 1, 2, 3 si sunt si preferatele meletongue

| FurtunaDiesel a răspuns:

1. Elevul Dima dintr-a VII de Mihail Drumes
2. Viata ca o tabla d sah de Ovidiu Teroi
3. Phoenix - Insa eu... de Nicolae Covaci

| SiminaSalvadore a răspuns:

Prima si cea mai frumoasa carte citita de mine:Micul Print

| InMyWorldOfColors a răspuns:

Heii! cele mai frumoase carti citite au fost amurg, new moon, eclipsa, zori de zi ...si acum citesc vampires diares!:*crede'ma is foarte tari cartile;-x

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cea mai frumoasa serie de carti care o ador a fost Jurnalele Vampirilor, ii multumesc doamnei diriginte ca ne'a impins de la spate sa citim noi o carte la alegere happy, si citind prima carte nu am putut sa ma abtin sa cumpar toate volumele.

Si ultima carte de abia am inceputo, Un drac de fata.

| fancyLadyGaga a răspuns:

Pai citeste cartea "Coraline", exista si film si este vorba despre o fetita care se muta intr-o casa noua si afla ca exista o uista care o duce intr-o lume cu parintii ei care au nastrui in loc de ochi si mai ii si o pisica neagra si niste vecini nebuni.Film si carte asemanatoare, sper ca te-am ajutat

| kiduCrets a răspuns:

Mie mi-au placut:
seria Fetita Celei De A Sasea Luni
Marile Sperante
Jurnalele Vampirilor
Twilight
Hp
Pantalonii calatori(Foarte frumoasa)
Exuvii etc.
Ultima a fost Jurnalele Vampirilor!love struck
Funda?love struck

| manyquestions a răspuns:

Mie mi-a placut foarte mult Saga Amurg, dar si Ultimul cantec - Nicholas Sparks, care are si film. In prezet citesc Draga John - Nicholas Sparks, e foarte buna. Acum depinde varsta ta si ce genuri iti plac...