| drgby a întrebat:

Care sunt rolurile pentru. steaua de craciun?
Adic Mos, Iisus etc.

Funda +Vot

10 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, da. Mos Craciun, Iisus, Sfantul Petru. N-am inteles intrebarea.

| axeldavid a răspuns:

Fii mai explicit nu inteleg nimic di intrebarea ta.

| drgby explică (pentru axeldavid):

Pfffff, amice steaua sus rasare...
dupa asta se spun niste replici, e care sunt replicile astea?

Răspuns utilizator avertizat
| Juiana a răspuns:

Pai eu am inteles intrebarea.
rol:steaua-Isus Copii vin la case de Craciun si canta colindul cu steaua "Steaua
Steaua sus răsare
Ca o taină mare
Steaua strălucește
Și lumii vestește"
Steaua este Isus Hristos
Si de Craciun este nasterea lui Isus.Copii si adultii sarbatoresc nasterea lui Isus. Sper sa intelegi

| Juiana a răspuns:

Sorry nu am inteles mai mult nu pot sa fac, altadata sa faci o intrebare pe care s-o inteleaga si altii!

| h5 a răspuns:

STEAUA a reprezentat reperul pentru magi, i-a calauzit pana la locul unde s-a nascut ISUS adica in grajdiul lui CRACIUN..de unde ii vine si numele de MOS

| PeaceLoveMusic a răspuns:

Nu am inteles intrebarea...srry