| StrongHeart a întrebat:

Cat de greu se intra la facultatea de arte?

3 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Daca esti pregatit atat pentru practica si admitere, intri usor. Totul conteaza la ce specializare doresti sa dai. Te poti interesa pe pagina facultatii de Arte din localitatea unde doresti sa dai sau grup unde sunt studentii inscrisi si informatiile le vei gasi acolo, intrebandu-i. Cei din anii anteriori iti vor spune cum se intra, daca a fost usor ori greu.
Pe vremea mea, adica acum 21 de ani s-a intrat usor, mai ales ca toti elevii, colegii mei atat si eu de la Liceul de Arta am fost pregatiti. Pana sa intram la facultate, timp de 4 ani am urmat si medidatii la pictura/grafica pe langa ceea ce faceam la liceu.

| Violleta2022 a răspuns:

Se intra doar daca esti talentat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă ești talentat, nu-i deloc greu.