| raluka186 a întrebat:

Ce credeti despre aparatul foto Nikon D5100?

5 răspunsuri:
| VladimirPutin a răspuns:

Nu cred nimic

| Slim a răspuns:

E ok

| Kikoo a răspuns:

Nu am ce comenta despre el...

| blackbuttefly a răspuns:

Puncte de focalizare. Are o mulțime de moduri de lucru cu blitz-ul integrat, printre care automat cu sincronizare lentă, automat, automat cu reducere ochi roșii, blitz de umplere, automat cu sincronizare lentă cu reducere ochi roșii și reducere ochi roșii.

Senzorul este unul de 16, 2 MP la o dimensiune de 15, 6 cu 23, 6 mm, iar obiectivul are 18 cu 55 mm. Obiectivul are un zoom optic de 3x, focalizare în 11 puncte automat sau manual. Viteza obturatorului este undeva la 1/4000 – 30 secunde. Distanța de focalizare este până la 1.5x din distanța focală a lentilelor și 50-infinit (cm). Realizează imagini până la rezoluții de 4928 cu 3264 pixeli la 4 cadre pe secundă și a o sensibilitate ISO de 100-6400. Declanșarea automată poate

Aparat foto DSLR Nikon D5100, obiectiv 18-55 VR
fi între 2 și 20 de secunde.

Tehnologie HDR (High Dynamic Range): asigura imagini incredibil de detaliate ale scenelor cu contrast ridicat. Realizeaza doua cadre la o singura eliberare a declansatorului pentru a crea o imagine cu un interval dinamic larg, cu zgomot scazut si gradatii de culori bogate.

Balansul alb poate fi: incandescent, automat, înnorat, fluorescent, blit, umbră, lumina

Aparat foto DSLR Nikon D5100, obiectiv 18-55 VR
soarelui, presetare manuală cu reglare fină. Poți alege între următoarele efecte foto: efect miniaturizare, vedere nocturnă, siluetă, culoare selectivă, cheie înaltă și cheie joasă. Acest Nikon D5100 suportă carduri de tip SD, SDHC și SDXC. Pe partea de porturi are USB, HDMI tip C și NTSC/PAL.

D5100 este un aparat foto D-SLR construit pentru a va stimula latura creativa si pentru a va permite sa realizati imagini si filme ca niciodata.

Monitorul cu deschidere cu unghi variabil se combina cu functia D-Movie a aparatului foto pentru a va permite sa realizati imagini unice din orice unghi. Imaginile sau filmele pot fi realizate cu un efect special pentru un plus de magie. Tehnologia High Dynamic Range va permite sa surprindeti imagini cu detalii extraordinare ale scenelor cu contrast ridicat.
Modalitatea perfecta de a surprinde viziunea dumneavoastra asupra lumii, acest aparat foto a fost creat avand in minte libertatea de expresie.

| 000nina000 a răspuns:

D5100 este un aparat foto D-SLR construit pentru a va stimula latura creativa si pentru a va permite sa realizati imagini si filme ca niciodata.