| anonim_4396 a întrebat:

Ce credeti despre liceul de arte Tonitza?

Răspuns Câştigător
| Grimalkin a răspuns:

Daca ajungi in Tonitza e cam greu sa te orientezi apoi spre altceva decat spre arta. Teze se dau (in clasa a 9-a) la romana, engleza, logica si istoria artei. Din clasa a 11-a nu se mai face deloc matematica. Doua zile pe saptamana se fac numai ateliere si numai in celelalte trei zile scoala. happy

5 răspunsuri:
| LondoneseCat a răspuns:

Actually,Grimalkin,te poti orienta spre orice doresti, de invatat se invata in a 9 si a 10-a materia pe care o invata toti cei din celelalte licee vocationale ori not.Este de la sine inteles ca nu poti da la o facultate de matematica sau fizica,ca atunci nu mai are logica sa dai in Tonitza,insa poti sa te bagi la Drept,Medicina, Arte desigur, Limbi straine and a lot more others.

| Cristi_8211 a răspuns:

La fel ce cred despre toate liceele de arta, niste nimicuri unde toata ziua se deseneaza sau se canta ca la gradinita cu alte cuvinte cred ca trebuie demolate...si elevi trebuie tresi in clasa 1 ca sa invete sa citeasca. Dar eram sa uit ca toti de acolo sunt a adunatura de infumurati vorbesc la modul general.

| Cristi_8211 a răspuns:

O stii ce mai cred ca dac a ati face IQ-ul o sa-l aveti de gradi, 1+1 acolo la liceul "minune" este egal cu 7... si sa stiti ca sunt prof. de matemetica de la universitatea "Greoge Sincai" de mate, chimie, fizica, fizica nucleara {din 70-80 am lucrat la un reactor nuclear} si astro fizica in totate mai putin chimie am doctorat. Deci am predat o ora de fizica la un liceu de arta in clasa A-8-a si la acea ora nu stiau nimic decat sa deseneze nici un gram de mate; si cant ia-m intrebat ce vor sa se faca toti au zi artihect {in arthectura am masterat} dar aceasta slujba era fizica curata + un pic de desen. Le-am tema sa contreuiasa o schita, cond au venit cu proiectul {nici stalpi de rezisenta nave desenul } si cum puteam comenta caci ma picepeam in artihectura si dupa ce am privit desenul si am fecut o schi 3d pe calculator si le-am arata ca se darama aasa ca le-am dat la toti un test sa nu le dau nota de 2 pe proiect {testul de nivel de A-5-a} toti au luat 3, asa ca m-am lamurit cu liceele de arta

| Cristi_8211 a răspuns:

Cu alte cuvinte stii cat face 9+3=

| 0Mrrrrrr a răspuns:

@LondoneseCat:lot more others.dar eu degeaba dau la medicina sau drept daca nu am nici o treaba cu elehee hee