| jahjah a întrebat:

CE FEL DE ARTA AR CUMPARA LUMEA CEL MAI BINE? tablouri pe panza, sau printate? ce gen? abstract, colorate, stil graffiti, stil urbam, vector art, streetart style, mixate (cu tot felul de cheite, nasturi, lipite pe panza) etc... va rog dati-mi cat mai multe pareri si idei despre asta. multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Bishop a răspuns:

Eu cred ca abstracte si stil graffiti

10 răspunsuri:
assiris
| assiris a răspuns:

Se pare ca vrei sa faci bani nu arta. La intrebarea ta sunt tot atitea pareri cite raspunsuri vrei sa primesti. Arta nu este ceva standard, masurabil ci depinde de gustul fiecaruia si cum gusturile nu se discuta...

| Swabia a răspuns:

Eu prefer arta in stil graffitihappy!

| rael a răspuns:

Arta abstracta, graffiti, eventual vector art...

| jahjah explică:

Vreau sa fac ceva din care sa si castig, normal.
Care lume? Ma refeream la majoritatea oamenilor. Ca eu cred ca majoritatea prefera lucrarile abstracte... si de aceea va intreb. sa-mi spuneti ce credeti voi?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din toate categoriile enumerate de tine, cu o singura conditie:sa fie de valoare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te-ai gindit vreodata la arta fotografica? Apropo! Arta nu trebuie neaparat sa aiba valoare, este vorba de gustul tau personal si mai important este cea ce vezi tu in arata indiferent de pret.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tablouri pe panza

| cube a răspuns:

Jahjah: momentan merge foarte bine arta digitala

| cube a răspuns:

Nu Assiris, omul vrea sa faca bani din arta.

| carmen_9743 a răspuns:

Care lume? Fiecare cumpara ce-i place in functie de cat dispune in buzunar. Apoi intervin alti factori. Te hotarasti ce vrei sa vinzi. Daca ai produse scumpe, categoria care cumpara - cumpara si in conditii de criza. Daca ai produse ieftine te adresezi celor fara bani, care oricum n-au bani niciodata si oricum nu vor cumpara tablouri. Deci ce vrei sa faci exact?