| Ycyvjvj a întrebat:

Ce fel de chitare și firma este folosita pentru muzica pop?
Va rog cat mai îndepărtat
Funda

Răspuns Câştigător
| ALGator a răspuns:

Fender Stratocaster chitara solo si Fender Jazz Bas chitara bas.
Apoi mai sunt inca 1975.25 alte marci si modele, in functie de gustul si buzunarul fiecaruia.
Pentru chitara electrica mai conteaza si amplificatorul care completeaza timbrul sunetului.

| ALGator a răspuns (pentru ALGator):

Instrumentele de mai sus sunt si cele mai indepartate. Se fabrica in SUA.

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Indepartat? Nu inteleg.

| Ycyvjvj explică (pentru darrio2007):

Indetaliate, scuze

| RainbowD a răspuns:

Salut. In general chitari acustice (takamine, ibanez, sau altele), uneori si chitari electrice.