| NoNamee a întrebat:

Ce functie a indeplinit Spatarul Milescu in China? Nicolae Milescu Este de fapt numele lui big grin

Răspuns Câştigător
| Tagastatud a răspuns:

Esti clasa a noua, si eu la fel :-) nu stiu sigur ce functie a indeplinit in China, stiu doar ca la sfarsit Imaprqtul " chitailor" ( chinezilor) i-a oferit acestuia pietre pretioase sau ceva de genul, functia nu stiu daca este specificata, elgenda LXI este destul de scurta. Daca te ajuta sa stii ca prin calatoria in China i se accentueaza spiritul de aventurier, la aceea vreme nu foarte multi europeni ajunsesera pana in Extremul Orient.

1 răspuns:
| Sandilau a răspuns:

Http://ro.wikipedia.org/wiki/Nicolae_Milescu Gasesti totul despre el acolo.