| anonim_4396 a întrebat:

Ce gen muzical canta The Cure?

Răspuns Câştigător
| dinusinziana a răspuns:

Este o combinatie de post-punk cu rock alternativ happy

4 răspunsuri:
rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Muzica lor te trimite cu gandul la gotic din cauza tenebrelor, a temelor (Killing an arab; The end of the World; Disintegration... - despre distrugere, obsedante) - dar pentru faptul ca totusi ei par sa cante rock - este o combinatie de rock alternativ si gotic. De-a lungul carierei ei au cantat in mai multe stiluri plecand de la post-punk... Au avut si o etapa comerciala pe la sfarsitul anilor '80.
Nu sunt mare specialista... oricum ascult rar The Cure, pentru ca trebuie sa stau foarte bine cu moralul happy

Shin
| Shin a răspuns:

Alternative rock, gothic rock, New Wave, post-punk
Shin.

| gaby_6279 a răspuns:

Gen muzical, Indie rock, alternative rock, post-punk revival

| aumih16 a răspuns:

Friday i'm in love e una din piesele mele preferate de la ei au multe piese bune mai imi place si aia close to me si mai au si alte piese da nu sunt innebunit asa dupa ele gen lullaby the caterpillar a forest why can't i be you all cats are grey the lovecats etc imi place the cure dar mai imi plac si alte formatii de astea vechi de genul asta pet shop boys erasure depeche mode human league talk talk duran duran talking heads si mai sunt destule the cure mi se pare ca mai exista si astazi e una din cele mai batrane trupe de post punk alternative rock gothic rock si new wave vremea lor nu a apus nu inca ca multa lume le mai asculta muzica si astazi asa ca mai mult ca sigur vor mai exista mult timp de acum incolo