| anonim_4396 a întrebat:

Ce inseamna "fotografie concept"? Denumeste concret un anumit tip de fotografie sau e doar un titlu pompos?

Răspuns Câştigător
| biosh97 a răspuns:

Salut! Eu cred ca este vorba despre "fotografia conceptuala". Daca tu ai face o astfel de fotografie, prin ea trebuie sa iti exprimi un concept sau o idee legata de ceva. Cauta pe Google imagini cu astfel de fotografii si vei intelege. Ideea e ca fotografiile conceptuale au o semnificatie mai puternica decat un simplu peisaj sau portet. Fiecare detaliu te poate ajuta sa evidentiezi ideea pe care doresti sa o transmiti privitorilor. Pe bune, cauta pe google. E mai usor decat sa-ti explice cineva. Sper ca te-am ajutat. E prima intrebare la care raspund si nu vreau sa o dau in bara. Bafta!