| unoarecare2 a întrebat:

Ce inseamna in limbajul nonverbal cand o persoana isi trece mana prin par? Rusine?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ca-i stanjenit/jenat de situatie, nu ca-i este rusine.
Cand ii este rusine priveste in jos

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă e femeie își aranjează coafura. Dacă e bărbat îl chinuie discuția la care ia parte.

| Bizon95 a răspuns:

Poate sa fie pur si simplu o supriza de proportii... neplacuta
am vazut oameni care fac gestul asta dupa ce au scapat telefonul in canalizare fara nici o sansa de recuperare sau ceva asemanator

si intr-adevar, la rusine in general se pun mainile in poala, se duce privirea in jos si se roseste, foarte rar cineva isi baga mana in par!

| FaraNume1245 a răspuns:

Pe cont propriu, nimic.