| anonim_4396 a întrebat:

Ce inseamna proverbul : `ochiul cumparatorului e-n mana vanzatorului`?
multumiri

6 răspunsuri:
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Vanzatorul intotdeauna arata numai partile bune ale marfii, acoperindu-i defectele.

| Onio a răspuns:

Adrianatpu a raspuns corect, merita Funda happy

| Adriana a răspuns:

Hmmm thinking ce inteleg eu din acest proverb este ceva de genu... daca stii sa fi un vanzator bun, faci orice sa iti convingi cumparatorul. Vanzatorul trebuie sa isi prezinte marfa in asa fel incat cumparatorul sa cedeze si sa aleaga de la el.

| MarinaAdelina a răspuns:

Uite care e parerea mea:Cumparatorul vede exact ce vrea vanzatorul sa vada(`ochiul cumparatorului...mana vanzatorului`).

| help112 a răspuns:

Deci eu cred ca inseamna ceva de genu cumparatorul cumpara ce vede