| simona_3709 a întrebat:

Ce liceu, facultate trebuie sa urmez ca sa devin arhitect?
Ce ar trebui facut pentru a fi un arhitect de succes si cat castigi in asta?

Răspuns Câştigător
| anna172 a răspuns:

Este in cadrul universitatii tehnice, facultatea de arhitectura si urbanism.
Cat despre castig...in Romania nu cred ca ai sa faci mare lucru cu meseria asta.

4 răspunsuri:
| мιѕѕнαρριηєѕѕ a răspuns:

Mate-info
Verisoara mea a fost la mate-info si acum este la facultate si vrea sa devina arhitect [nu stiu cum se numeste facultatea...]

| Budinca a răspuns:

Pai Liceul de arta, exista profilul arhitectura.

| AdYtZa197 a răspuns:

Pentru arhitectura trebuie sa faci facultatea de arhitecturalaughing. Depinde de unde esti ...pentru arhitectura iti trebuie pregatire la desen si matematica (teorema lu thales si d'astea...).

| Mihaela_Bianca_1997 a răspuns:

Draga mea simona un arhitect castiga 130 milioane pentru o singura schitawinking