| Nousername a întrebat:

Ce ma indemnati sa citesc dintre aceste 2 carti?
1."Romanul adolescentului miop "de Mircea Eliade;
2."Poveste fara sfarsit "de Michael Ende.
Astept raspunsuri. Daca puteti sa si motivati. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Patrisweet a răspuns:

Poveste fara sfarsit m-a impresionat foarte tare! Este o carte aparte, si iti recomand sa o citesti pe ea! Michael Ende este un scriitor desavasit! Si,, Romanul adolescentului miop`` este interesant, dar parca nu te introduce cu totul intr-o lume de basm! Spor la citit, si ma bucur ca avem aceleasi pasiuni!

4 răspunsuri:
| Ðida a răspuns:

Poveste fara sfarsit nu am citit si nu stiu despre ce este vorba! Dar am citit Romanul adolescentului miop. La inceput mi-a placut dar apoi pe la sfarsit m-am plictisit.

Daca iti place sa citesi ai putea citi mai intai Romanul adolescentului miop si apoi Poveste fara sfarsit.

| Bogdanna a răspuns:

Poveste fara sfarsit pentru ca Romanul adolescentului e cam plictisitor.Sau mai bine citeste Invitatia la vals de Mihail Drumes e superba! :X

| wends a răspuns:

Romanul adolescentului miop este super!

| deprara a răspuns:

Romanul adolescentului miop.