| georgiana_5758 a întrebat:

Ce materii facem in clasa a9a la filologie?

Răspuns Câştigător
| cosmin2000 a răspuns:

In clasa a 9 a la profilul filologie faci:
- limba romana (4-5 ore)
- limba engleza (2-3 ore la profil nebilingv si 4-5 ore la profil bilingv engleza)
- limba franceza (2-3 ore la profil neintensiv si 4-5 ore la profil intensiv franceza)
- istorie (2-3 ore)
- geografie (1-2 ore)
- latina (1-2 ore)
- religie ( 1 ora)
- desen si muzica ( 1 ora)
- sport (1-2 ore)
- matematica (2-3 ore)
- fizica ( 1-2 ore)
- chimie (1-2 ore)
- biologie (1-2 ore)
- logica ( 1 ora)
P.S. Din clasa a 11 a nu mai faci matematica, fizica, biologie, chimie. In a 10 a, a 11 a si a 12 a nu o sa mai faci logica. In fiecare dintre clasele a 10 a, a 11 a si a 12 a faci : intr-una psihologie, intr-una filozofie si in cealalta economie.

1 răspuns:
| MariaChrii a răspuns:

Romana,istorie,engleza,franc,latina,bio,mate,chimie,fiz,geografie,TIC,sport,religie,desen,muzica,logica,dirigentie,latina

din a 11 nu mai faci mate fizica bio si chimie le baga pe toate intro materie stiinte ale naturii