| nobodybutme a întrebat:

Ce opere literare cunoasteti in genul celei de Alexandru Dumas, Dama cu camelii?

Răspuns Câştigător
| Miha47 a răspuns:

''La rascruce de vanturi'' de Emily Bronte
''Laleaua neagra'' de Alexadre Dumas
''Agnes Grey'' de Anne Bronte
''Jane Eyre'' de Charlatte Bronte
''Ultima scrisoare de dragoste'' de Jojo Moyes

5 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Dragă prietene, cînd vorbeşti de Alexandre Dumas, este imperios necesar a se specifica "tatăl" sau "fiul", pentru că au existat doi scriitori cu acelaşi nume, Alexandre Dumas. Iar cînd spui "Dama cu camelii", în mod obligatoriu trebuie scris Alexandre Dumas - fiul.

| nobodybutme explică (pentru corolav):

Nu stiam ca au existat 2, desi "fiul", mi-a pus semne de intrebare dar nu am cercetat, mersi de informatie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"tatăl" sau "fiul"?

| corolav a răspuns (pentru anonim_4396):

Cum adică? Fii mai explicit în întrebarea ta!

| LyRamy a răspuns:

"Cei trei muschetari", "Dupa 20 de ani", "Fausta", "Fausta invinsa". Sunt multe dar spune exact ce ai nevoie.