| Pasagerclandestin89 a întrebat:

Ce părere aveți despre cartea Insomnii de Irina Binder?(pentru cei care au citit-o)
Cum vi s-a părut?
As dori să-mi sugerați și niște cărți horror pe care le-ați citit și v-au plăcut

3 răspunsuri:
| MadRaven a răspuns:

Nu am citit cartea de Irina Binder dacă vrei să citești cărți horror îți recomand cărțile lui Stephen King.
Eu am început cu,, Cimitirul Animalelor" și ți-o recomand și ție, mie mi-a plăcut foarte mult.

| Raven a răspuns:

Cărțile Irinei Binder sunt gunoi literar, maculatură, din punctul meu de vedere. Dar stilul ei prinde la persoanele cu prea puține cărți citite la activ. Mă rog, gusturile nu se discută.
Dacă vrei horror încearcă Serge Brussolo (Febra, Lacăte carnivore, Moartea cu melon, Krucifix, Carnavalul de fier, Doctorul Schelet, Haita), Dean Koontz (În puterea nopții, Trăiește noaptea), Clive Barker (Cărțile însângerate, Cabal, Everville), Stephen King (Salem's Lot, Orașul bântuIT, Carrie, Christine), Bram Stoker (Rubinul cu șapte stele, Dracula), Molima - Guillermo del Toro & Chuck Hogan, antologia Cartea Ororilor de la Nemira, Regii nisipurilor-George R. R. Martin, poate chiar și Anne Rice, depinde de ce ai mai citit și cât de ''rezistent'' ești. Preferații mei absoluți sunt Brussolo și King.

| tuscany166 a răspuns:

O colega de clasa a citit cartea aceea si a primit si autograf de la autoare. Din ce mi-a spus, ii place foarte mult si o inspira experientele ei. Mereu vine cu ea la scoala si a facut-o sa isi cumpere si alte carti ale autoarei.