| papiciulo a întrebat:

Ce parere aveti si de asta? Portrete in creion dupa fotografie
http://portrete-creion.blogspot.com

10 răspunsuri:
cami
| cami a răspuns:

Tu. le-ai facut? Fara cuvinte, mirifice, suprbe, cata asemanare. Imi faci si mie un portret big grin?

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Foarte frumoslove struck
In unele poze daca nu te uiti cu atentie nici nu sti care e desentul si care e pozabig grin Seamana foarte binewinkinglove struck

| inna a răspuns:

Da mi se pare frumos, felicitari.

| machupicchu a răspuns:

Reproducerile in creion a fotografiilor se pot face bine si f.bine numai avand poze alb-negru. Pozele color sunt f.greu de reprodus in creion, iar reproducerea perfecta este imposibila. Totusi, reproducerile tale sunt reusite in proportie de 80%, in unele modificand expresiile fetei, detalii de amanunt si altele...
Felicitari pentru rabdarea de a reproduce, munca fiind "MULTA"..."MULTA"
Inca o data felicitari...

| Cryssy a răspuns:

Super! Bravo!

| gabitza05 a răspuns:

Felicitariiii! Foarte frumos :X:X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Faci ochii prea pronuntati, si prea mari uneori, incat te indepartezi de personalitatea adevarata a omului desenat. Si chiar nu inteleg de ce spui ca nu te pricepi la proportii. Este adevarat? Atunci nu e de bine... Ochii, oricum, reflecta sufletul persoanei, deci nu ai voie sa ii maresti sau sa ii micsorezi. Trebuie respectate proportiile fetei, si nu insistat prea mult cu ridurile, doar ca sa se vada contururile. Unii oameni mai au si fata neteda, deci grija la ce le desenezi pe fata happy.

| Pana a răspuns:

Si cam cat cceri pentru un portret in creion? happy

| misshoolligan a răspuns:

Umm... unele sunt foarte realistice dar altele lasa de dorit...anyway...sunt cool. Daca le-ai facut u.cine stie poate te-ar interesa o colaborarebig grin... poti sa imi lasi un msj si discutam, iti pot trim desenele mele.^_^asta daca sunt facute de tinelaughing

| papiciulo explică:

Normal ca unele poate lasa de dorit, sa nu crezi ca am luat prima oara creionul in mana si m-am hotarat sa fac portrete cat de cat realiste si mi-au iesit din prima. Iar la nedumerirea ta, daca sunt facute de mine, iti spun ca da, doar atat, alte explicati sau justificari nu ma complic sa dau, nu ma intereseaza cine crede sau nu.Am un portofoliu prezentat acolo, sa nu crezi ca-mi pierd timpul sa le dau la altul sa le faca si sa impartim banii sau ceva de genul.Nu mi-as pierde timpul cu asa ceva. Ce fac este din pasiune, in timpul liber, si am zis sa combin si utilul cu placutul si sa fac si un ban.Pentru schimb de experienta, colaborare, sunt deschis pe site-ul meu gasesti datele mele.(mail, tel)