| Yarinn a întrebat:

Ce site-uri de descarcat carti imi recomandati? big grin
[in afara de acel "digibook", ca nu pot intra pe el... nu stiu de ce sad ]

Răspuns Câştigător
| sorin16 a răspuns:

Digibook nu mai este disponibil de ceva timp. Din ce citisem pe net, se pare ca au avut ceva conflicte cu anumiti autori/edituri si pana la solutionare a fost restrictionat. Recomand alternative precum:

Site-uri străine

www.literature.org -
www.gutenberg.org -

www.free-ebooks.net -
www.bibliomania.com -
www.books.google. com

Pagini în limba română

www.romaniaeuropa.com
www.carti.x6.ro -
www.e-scoala.ro/biblioteca/index.html
www.editura.liternet. ro
www.biblioteca-online.ro
www.polirom.ro - În secţiunea "Bibliotecă online" de pe acest site puteţi descărca zeci de cărţi.
www.bmb-on-line.ro - La această pagină puteţi lectura operele câtorva autori clasici români.
www.e-librarie.ro - Pe acest site puteţi găsi cărţi scrise în română şi în engleză din multe domenii.
www.biblior.net - Bibliotecă virtuală cu opere româneşti.
• ro.wikisource.org
www.cartiaz.ro - Pe această pagină de internet aveţi ocazia să citiţi cărţi din domenii diferite.
www.scribd.com - Pentru a citi cărţi în română, accesaţi secţiunea "Explore" (în partea de sus a ecranului) şi apoi ţineţi cursorul mouse-ului pe "English" (în centrul ecranului) şi alegeţi "român".

1 răspuns:
NicolaeComan
| NicolaeComan a răspuns:

Vezi aici
http://sites.google.com/site/nccmnsites/c
la secţiunea ''Cărţi'' şi
http://sites.google.com/site/nccmnsites/l
la ''Literatură''.