| jony_3439 a întrebat:

"ce tara se afla pe opusul globului pamintesc fata de romania"

Răspuns Câştigător
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Antipodul Bucurestiului e Honolulu, in Hawaii.

10 răspunsuri:
| Anileda a răspuns:

Hawai.
La revedere

Aniledă

| Alex0194 a răspuns:

Hawaii dar de ce te intereseaza? Vrei sa treci ilegal granita? Vrei sa ajungi printr-un tunel spre capatul pamantului? laughing

| Poinsettia a răspuns:

Oceanul Pacific.hee hee

| KatherinePierce1864 a răspuns:

De fapt nu se afla nici o tara. este oceanul pacific... fundita? big grin

| zerozero a răspuns:

Punctul opus Romaniei pe glob e intersectia paralelei 45 Nord cu 150 Vest, iar in acel loc e Oceanul Pacific...

| vlaaddd a răspuns:

Oceanul pacific.

| smolnarkarina a răspuns:

Hawaii

| FURNICA a răspuns:

Statele Unite ale Americii

| redmonkey a răspuns:

De fapt ajungi pe undeva prin Pacific, la cateva mii de km de America de Sud, spre vest

| Iordache_Mihaela_1979 a răspuns:

Daca am sapa o gaura fix in mijlocul Romaniei si am strabate pamantul am ajunge in Oceanul Pacific.Cea mai apropriata bucata de pamant e Noua Zeelanda.