| bogdybres7 a întrebat:

Cine imi poate spune o carte de clasa a V care se poate citi într-o zi

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Un cățel numit Grk (Joshua Doder), Memoriile unui caniche (Julie Gourand), Morcoveață (Jules Renard), Din lumea celor care nu cuvântă (Emil Gârleanu), O inimă de broscuță (Gheorghe Vîrtosu), D-l Goe (I.L.Caragiale), Bubico (I.L.Caragiale), Vizita (I.L.Caragiale), Fetița cu chibrituri (Hans Christian), Alice în Țara Minunilor (Lewis Carroll), Fluierașul fermecat (Victor Eftimiu), Morcoveață (Jules Renard), Cuore (Edmondo de Amicis)