| 1Q a întrebat:

Cine imi spune in mare despre ce e vorba in cartea Memorii de MIrcea Eliade, am cautat pe net si n-am gasit, sau macar spuneti-mi capitolele, va rog din sufle urgent pana maine, FUNDA, Voturi ce vreti voi

2 răspunsuri:
| foxsilver a răspuns:

Este o carte autobiografica, despre viata si opera lui Mircea Eliade.
Pentru cultura ta generala sa stii ca atunci cand vei vedea o carte cu titlul"Memorii"inseamna ca ea contine biografia autorului.