| maduioana a întrebat:

Cine stie lectii de actorie din bacau? dar sa nu fie prea scumpe...

2 răspunsuri:
| elena a răspuns:

Daca esti intr-un oras, unde este teatru, incearca /prin cunostinte/, sa iei legatura cu un actor tanar, spune-i, ce vrei, sa faci, el te va testa si iti va spune, daca esti buna sa faci actorie, sau nu. Eu te avertizez, ca pentru a deveni actor, trebuie sa ai o dictie buna, sa scrii corect, sa citesti foarte multa literatura romana si universala, sa stii, sa reciti, sa canti, sa dansezi, sa improvizezi /un mop sa-l faci partener de dans/, sa ai o memorie buna, ca sa tii minte texte si monologuri pe dinafara si nu in ultimul rand, trebuie sa ai vederea foarte buna. Gandeste-te, daca poti face fata celor scrise de mine, pentru ca la actorie se dau examene si sunt si foarte multi concurenti pe un loc.

| alessia5158 a răspuns:

Intereseaza-te la Scoala populara de arta Bacau, str. Caisilor nr.7 daca mai au cursuri de actorie.