| anonim_4396 a întrebat:

Cu ce medie se intra la facultatea de medicina din cluj daca stie cineva dau fundita.

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

La Cluj, toate locurile scoase la concurs au fost "fara taxa" la medicina : 280 admisi, ultima medie fiind 6, 7 --- la" cu taxa" au aplicat numai cei care urmeaza a doua facultate care, firesc, nu mai puteau fi finantati de la buget si pentru a doua facultate!
La medicina dentara, au fost 70 de locuri "fara taxa" iar ultima medie 6, 45.
Vezi mai multe aici : http://www.umfcluj.ro/Detaliu.aspx?t=Noutati&eID=575&c=0&m=0&y=0

2 răspunsuri:
| Biu90 a răspuns:

Am un prieten si a intrat cu 5, 16. deci cam asa

Răspuns utilizator avertizat