| nimic`pentru`nimeni a întrebat:

Cum comentati: "Mitul pesterii" - Platon?

2 răspunsuri:
| arrriadna a răspuns:

Nu ti-l comentez ca iti fac tema si search google stii si tu (inainte sa iti raspund am gasit eu insami 2 referate). Uitasem de el, dar. Asa e! Suntem oprbiti de ceea ce credem ca deja cunoastem si ne lipseste dorinta de a ne deschide mintile (acum, eu cred ca e discutabila treaba cu necesitatea suferintei, respectiv focul din analogie)...
Imi seamana putin cu faza aia "de ce n-au recunoscut amerindienii barcile invadatorilor? pentru ca nu mai vazusera vreodata asa ceva iar mintea lor nu putea concepe ca exista". Hai, bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Satana