| anonim_4396 a întrebat:

Cum confectionez o capra pentru sarbatori?

5 răspunsuri:
| jjeleu a răspuns:

Iei o patura veche si cateva sacose de bila etc...
Le tai in Fasii destul de mici si de lungimea unei cole de A4
Le lipesti pe toata patura incat aceasta nu se mai observa...
La cap nu stiu...

| Vvistula a răspuns:

Ma ce spuneti voi stiu si eu da capul ma intereseaza

| Céline7 a răspuns:

Ai nevoie de niste pungi mici transparente [100] si dupa aceia le legi sau le cosi ca un fel de mantou si voilla!

| DolsePapusik a răspuns:

Pai o faci di lemn pui coarne de cerb o blana de oaie pe ea. Faci un fel de cap de capra si restul stice sa faci.Doua blani sa tragi de ea sa tacane. Apoi canti :ta ta ta caprita tac ai venit din asia sa te asezi la masa mea...si altele punda te rog happy

| TheCatInBlack a răspuns:

Din fasii de hartie creponata