| DjSakry_Dragos_1987 a întrebat:

Salut as dori un link pentru un tutorial cum sa confectionez un schelet de capra pentru anul nou.Multumesc

3 răspunsuri:
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Nu e nici un schelet. Capra e un bat in care se pune din ce ai o clampanitoare in loc de gura. Taranii le fac din lemn sculptat, pun blana de oaie pe ei si gata capra. Poti pune o geaca cu captuseala pe dos. Te descurci tu. Ia uite la astia, mori de ras, dar au capra.
https://www.youtube.com/watch?v=e0Gxtv5Gk0E

| Clorox a răspuns:

WTF

| MihaiAlex2345 a răspuns:

Iti spun eu cum se face o capra. In primul rad trebuie sa ai un par asa mai sanatos si o bucata de lemn in forma unui cap de capra, tai bucata de cap ca sa faci gura dar nu o tai dintr-un capat in altul. Iei o balama si o pui acolo unde ai taiat bucata de lemn. Ai facut o gaura cat sa intre o bucata de ata de balot sau o bucata sarma izolata, gaura o faci prin acele doua bucati de lemn si faci un nod la barbie. Bati parul de cele doua componente si iei capatul atei si o tragi pana la par si dupa acea iei o covertura veche de a lu bunica ta si o fixezi de par si e gata capra si o poti folozi