| Ødegaard a întrebat:

Cum recunoști bronzul?

Răspuns Câştigător
| Zuzu1991 a răspuns:

Dupa culoare in general:
https://ro.wikipedia.org/wiki/Bronz
dar si dupa faptul ca se cocleste la fel ca, cupru pentru ca, contine mult cupru

6 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Ţi se îroşeşte şi te ustură(depinde de persoană) pilea după ce ai stat la soare, sau observi că pilea devine închisă la culoare(spre cafeniu).

| GusticelMititel a răspuns:

Iti dai chilotii jos si compari pielea de pe fund cu pielea de pe restul corpului. Daca fundul tau este mai alb decat restul corpului, inseamna ca esti bronzat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru GusticelMititel):

Dacă ai pilozitate mare pe fund (gluteus maximus părosus) nu se poate observa prea ușor diferența de nuanță.

| GusticelMititel a răspuns (pentru anonim_4396):

Cat par poate avea un om pe fund? Serios acum

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru GusticelMititel):

Depinde, la europeni poate fi destul de mult. Mai ales dacă e închis la culoare si proeminent.

| raMLesS a răspuns:

Dupa gust